صفحه اصلی / آموزش کسب و کار / ۲۰ روش بازاریابی آنلاین

۲۰ روش بازاریابی آنلاین

۲۰ روش بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین

فهرست تکنیک‌های تبلیغات اینترنتی

رویکردها و روش های مختلفی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد. این مهم است که هر روش را بشناسیم تا بتوانیم نتایج آنها را مقایسه کنیم. این فهرست روش‌های بازاریابی آنلاین را به شما معرفی می‌کند:

یک نفس عمیق بکشید. نمی‌خواهیم این فهرست طولانی برایتان خسته کننده باشد!

 • بازاریابی شخصی: این نوعی از بازاریابی در سطح شخصی است و شامل مواردی مانند اطلاع دادن به شبکه روابط و دوستانتان، تهیه بیزینس کارت و غیره می‌شود.
 • بازاریابی مقاله: به معنای نوشتن مقاله و ارسال کردن آن به دایرکتوری‌های مربوط به مقاله در وب است. وقتی که شما مقاله‌ای می‌نویسید به شما این امکان داده می‌شود که یک پیوند ورودی به سایت خودتان در بخش بیوگرافی نویسنده بگذارید. افرادی که به دنبال اطلاعات می‌گردند می‌آیند و مقاله‌ی شما را می‌خوانند. اگر برای آنها جالب باشد برای کسب اطلاعات بیشتر، از سایت شما بازدید خواهند کرد. بازاریابی مقاله روش بسیار خوبی برای ساختن پیوندهایی برای سایتتان است، رتبه‌بندی موتور جستجوی سایت شما و همچنین ترافیک آن را بالا می‌برد.
 • بام مارکتینگ (Bum marketing ) : روشی در بازاریابی است که از مقاله‌ استفاده می‌کند اما با مورد بالا متفاوت است. در اینجا شما به دنبال کلیدواژه‌های احتمالی می‌گردید که می‌تواند بر بقیه غالب باشد، مقاله‌هایی در مورد آنها می‌نویسید و آنها را به دایرکتوری‌های مربوط به مقاله، همراه با یک پیوند وابسته‌ به محصولی که می‌خواهید تبلیغ کنید سابمیت می‌کنید.
 • بازاریابی تالار گفتگو: انجمن یا تالار گفتگو مکانی است که مردم در آنجا گرد هم می‌آیند و در مورد مسائل خود و استراتژی‌هایی که برای مشکلاتشان دارند بحث می‌کنند. تالارهای گفتگوی بسیاری در اینترنت وجود دارد که شما می‌توانید ملحق شوید و در بحث مشارکت داشته باشید. بخش اعظم انجمن‌ها امکان یک پیوند بازگشتی به سایت شما را در متن امضای شما فراهم می‌کنند که در زیر پستی که شما تهیه کردید ظاهر می‌شود. این بازاریابی هم ترافیک خوبی ایجاد می‌کند.
 • بازاریابی موتور جستجو: این روش دربرگیرنده‌ی بهینه سازی موتور جستجو در خصوص طراحی و محتوای سایت شما است. موتور جستجو از الگوریتم خودش برای رتبه بندی سایت‌ها استفاده می‌کند و وقتی مردم دنبال چیزی هستند این سایت‌ها به عنوان موتورهای جستجویی که آنها را رتبه بندی خواهند کرد به نمایش در می‌آیند. بهینه سازی موتور جستجو یا سئو روش‌هایی هستند که شما به کمک آنها تلاش می‌کنید سایت و محتوایتان را طوری ایجاد کنید تا خوشایند موتورهای جستجو واقع شود. شما یا از سئو کمک می‌گیرید یا از سرویس‌های پرداختی استفاده می‌کنید.
 • بازاریابی پرداخت به ازای کلیک ، تبلیغات کلیکی : این یک سرویس پرداختی است که شما هر زمانی که لینکتان کلیک می‌شود به شرکت ارائه کننده خدمت، هزینه پرداخت می‌کنید. این نوع بازاریابی در میان بازاریاب‌های اینترنت نسبتاً محبوب است. فارغ از گوگل و یاهو سرویس‌های متعدد دیگری هم با مدل پرداخت به ازای کلیک در دسترس هستند.
 • تبادل لینک: در اینجا یک وبسایت، لینکی را برای سایت دیگری در ازای گذاشتن لینک خودش روی آن سایت قرار می‌دهد. اوایل از این روش با هدف سئو استفاده می‌شد اما یک تغییر در الگوریتم موتور جستجو آن مزیت را از بین برد. اما تبادل لینک، هنوز هم روش قدرتمندی برای ایجاد ترافیک است.
 • خریداری لینک: شما می‌توانید جایگاه لینک وبسایتتان را روی سایت دیگر خریداری کنید. انجام این روش برای سئو بسیار متداول است چرا که پیوندهای ورودی که به صورت یک طرفه می‌آیند برای رتبه بندی سایت شما توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش همچنین در صورتی که سایتی که شما جایگاه لینک را از آن خریداری کردید بسیار پر بازدید باشد، ترافیک شما را بالا خواهد برد.
 • آگهی‌نامه: شما می‌توانید سایت خود را روی وبسایت‌های طبقه بندی شده موجود در اینترنت مانند com و USfreeads.com تبلیغ کنید. هر دو نوع رایگان و پرداختی آنها نیز در دسترس است.
 • بازاریابی ای‌زین: اشاره دارد به بازاریابی ایمیلی. شما می‌تواند خبرنامه‌ی خودتان یا ای‌زین (Ezine) یا مجله‌ی الکترونیک خودتان را شروع کنید که مشترکین شما بتوانند انتخاب کند که آن‌ها را دریافت کنند یا خیر. ایجاد کردن یک ا‌ی‌زین، بخش اصلی و محوری کسب‌وکار داخلی شما است. شما می‌توانید انتخاب کنید که یک فضای تبلیغاتی را در ای‌زین‌هایی خریداری کنید که سابقه‌ی خوبی دارند. در این صورت، سایت شما با خوانندگان هدفی مواجه می‌شود که شاید دوست داشته باشند مشتریان شما هم بشوند.
 • فهرست سازی: این مورد اشاره دارد به ایجاد کردن یک پایگاه داده‌ی‌ متشکل از مشترکین، یعنی کسانی که وقتی در ای‌زین شما شرکت می‌کنند یا در مقابل دادن آدرس ایمیلشان به شما امکان دانلود رایگان دارند، به فهرست آن پایگاه داده وارد می‌شوند. شما می‌توانید با پیشنهادات و آگهی‌های خود با این مشترکین در تماس باشید.
 • خریداری لید: چند سرویس پراختی وجود دارد که به شما اسامی و آدرس‌های ایمیل افراد یا لیدها را در قبال پرداخت خواهد داد. این روش تولید لید نامیده می‌شود. این کار توسط آنها از طریق گذاشتن فرم مشارکت شما (فرمی که یک بازدیدکننده به منظور اشتراک پر می‌کند) روی سایت‌های بسیار پر بازدید انجام می‌شود، فرایندی که می‌تواند روی سایت خودتان هم انجام دهید. در واقع شما به طور عادی به ازای لید، باید پول پرداخت کنید.
 • بازاریابی ویروسی: در اینجا شما کالای سودمندی مانند ای بوک یا نرم افزار ایجاد می‌کند و به مردم این امکان را می‌دهید که به صورت رایگان آن را ببینید. این کار به گسترش لینک‌های سایت شما و برند شدن سایتتان کمک می‌کند. شما جدا از ای بوک یا نرم‌افزار می‌توانید چند ویدئوی خنده‌دار دار یا ایمیل‌های بامزه هم ایجاد کنید. در واقع به دنیال تهیه‌ی هرچیزی باشید که مردم ترجیح می‌دهند سری بزنند و آن را به اشتراک بگذارند.
 • اعلامیه مطبوعاتی ، رپورتاژ آگهی : در اینجا شما یک اطلاعیه‌ی رسمی برای سایتان می‌سازید و آن را به یک یا چند سایت درج اعلامیه مانند com سابمیت می‌کنید. اعلامیه‌ها برای این انجام می‌شوند که آگاهی را در میان بازدیدکنندگان وب ایجاد کنند و در کانال‌ها یا سایت‌های خبری مختلف در اینترنت به نمایش در می‌آیند. همچنین پیوندهای ورودی بالایی هم ایجاد می‌کند. از هر دو نوع رایگان و پرداختی این اطلاعیه‌ها در دسترس هستند.
 • سرمایه گذاری مشترک: در اینجا دو یا چند بازاریاب گرد هم جمع می‌شوند و محصول یا خدمتی را به شیوه‌ای که به نفع تمامی آنها باشد تبلیغ می‌کنند. سرمایه‌گذاری‌های مشترک روش بسیار خوبی برای ساختن کسب‌وکار شما هستند زیرا در این روش تلاش‌ها و اقدامات بازاریابی ترکیب می‌شود و نتایج همیشه بیشتر از تلاش‌های فردی است.
 • برنامه وابسته: شما می‌توانید برنامه وابسته‌ (affiliate program) خودتان را در جایی راه اندازی کنید که مردم ملحق می‌شوند. در این صورت آنها کالای شما را با لینک تبعیت خودشان تبلیغ خواهند کرد. وقتی که فروشی انجام می‌شود آنها یک کمیسیون هدیه دریافت می‌کنند. شما برای این کار به یک مدیر برنامه عضویت وابسته نیاز خواهید داشت. com یک راه جایگزین آسان پیشنهاد می‌کند.
 • بازاریابی حقوق فروش مجدد: شما می‌توانید حقوق مربوط به فروش مجدد محصول خودتان را جایی پیشنهاد کنید، جایی که مردم قادر خواهند بود تا آن را بفروشند و تمام آن پول را نگه دارند. این کار ارزش محصول شما را بالا می‌برد و به ساختن اسم کمک میکند زیرا فروش بیشتری در مقایسه با زمانی که شما خودتان به تنهایی آن را می‌فروشید به دست می‌آورد. این نوع بازاریابی به برند سازی هم کمک می‌کند.
 • بازاریابی آراس‌اس: آراس‌اس به معنای هم‌نشری سراسر ساده است و شاید مفهوم سازی کردن آن در ابتدا دشوار باشد. آراس‌اس با فیدهای آر‌اس‌اس کار می‌کند که باید از طریق سایت تولید شوند. افراد می‌توانند در این فیدهای آراس‌اس مشترک شوند و محتوای سایت را از طریق آراس‌اس خوان بازدید کنند. به این طریق مردم قادر هستند تا محتوا را مستقیماً روی دسکتاپ خودشان دریافت کنند. این روش در مقایسه با روش‌های دیگر نسبتاً جدید است و در پی مشکلات هرزنامه‌ها در بازاریابی ایمیلی واقعاً محبوب شده است.
 • بازاریابی وبلاگ: وبلاگ یک مجله آنلاین است که شما می‌توانید به صورت روزانه آن را به روز رسانی کنید. در این روش به یک پلتفرم بلاگینگ مانند ورد پرس یا بلاگر و مانند اینها نیاز دارید و می‌توانید محتوای خود را در سایت آنها منتشر کنید یا میزبان سایت خودتان باشید. وبلاگ‌ها شدیداً در میان بازاریاب‌ها محبوب هستند و موتورهای جستجو فوق‌العاده آنها را دوست دارند. این روش یک ضرورت برای کسب‌وکار شما محسوب می‌شود.
 • بوکمارکینگ اجتماعی: این روش، شیوه‌ی نهایی و متمرکز در بازاریابی است. سایت‌های نشانه‌گذاری آنلاینی وجود دارند که مردم می‌توانند از آنها برای بوکمارک کردن مکان‌ها در سایتی که دوست دارند استفاده کنند. شما می‌تواند این دکمه‌های بوکمارکینگ را در سایت یا وبلاگ خودتان به نمایش بگذارید و مردم احتمالاً اگر از سایت شما خوششان بیاید برای بوکمارک کردن عضو می‌شوند. این روش هم ترافیک خوبی ایجاد می‌کند.
 • بازاریابی ویدئویی: این روش هم فوق‌العاده جواب می‌دهد. شما می‌توانید یک ویدئو را روی سایت‌هایی که اجازه دارید آپلود کنید. مردم تماشا خواهند کرد و سپس از سایت شما بازدید می‌کنند. این روش به لحاظ نظری به بازاریابی مقاله شباهت دارند اما رسانه مورد استفاده در آنها متفاوت است. یوتیوب، سایت محبوبی است که امکان آپلود ویدئو را به شما می‌دهد.
        منبع :

درباره zahra samie

این مطالب را نیز ببینید!

دلایلی که کاربران سایت شما را در کمتر از ده ثانیه ترک می کنند

تا به حال شده با خود بگویید چرا افرادی در نگاه اول دکمه Back را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *